MUŞ’TA ÜST YAPI ÇALIŞMALARI İLE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞANIYOR ATATÜRK BULVARI VE İSTASYON CADDESİ ÇEVRE DÜZENLEME YAPIM İŞİ TEMEL ATMA TÖRENİ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
MUŞ’TA ÜST YAPI ÇALIŞMALARI İLE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞANIYOR ATATÜRK BULVARI VE İSTASYON CADDESİ ÇEVRE DÜZENLEME YAPIM İŞİ TEMEL ATMA TÖRENİ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MUŞ’TA ÜST YAPI ÇALIŞMALARI İLE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞANIYOR ATATÜRK BULVARI VE İSTASYON CADDESİ ÇEVRE DÜZENLEME YAPIM İŞİ TEMEL ATMA TÖRENİ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Muş Belediyesi tarafından geçen yıl başlanan altyapı projesi kapsamında kazı ve döşeme çalışması tamamlanan Atatürk Bulvarı ve İstasyon Caddesi Çevre düzenleme yapım işi temel atma töreni görkemli bir şekilde gerçekleştirildi.
    Muş Belediyesi tarafından Belediye Meydanında düzenlenen temel atma törenine Muş Valisi Aziz Yıldırım, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Garnizon Komutanı Cem Karoğlu, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri ve yüklenici firma yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen üst yapı işi yüklenici firma CNG Yapı yetkilisi Can  Cengiz, bu projenin Muş’un en önemli caddesi olan İstasyon Caddesi ve Atatürk Bulvarının son derece modern bir görünüme kavuşacağını söyledi. Belediye Başkanı Feyat Asya ve ekibine böyle bir projeyi Muş’a kazandırdıkları için teşekkür eden Cengiz, “Projemiz inşallah büyük bir çaba ve gayretle planlanan resmi süresinden daha önce halkımızın hizmetine sunulacak. Bende çocukluğumun geçtiği bu caddenin güzelleşmesinde rol alacağım için çok mutluyum. Şirketimizin yönetim kurulu başkanı olan değerli babam fatih cengiz bundan 20 yıl önce şirketimizin temelini attı. Bu süre zarfında ilimize çeşitli yatırımlarda bulunup istihdam sağladı. Kendisi tam bir muş sevdalısıdır ve beni de böyle yetiştirdi. Bizde Cengizler Grup olarak bu projede yer almaktan gurur duyuyoruz. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
    Daha sonra konuşan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya da, meşakkatli ve sıkıntılı alt yapı çalışmasından sonra bugün üst yapı çalışması için temel atma törenini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Geçen yıl bu zamanlar Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı altyapı çalışmasının temel atma töreninin ardından bugün iste üst yapı çalışmamızın temel atma törenini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Elle tutulur gözle görülür çalışmaların neticesinde Belediyemizin önünden tren garına kadar bulunan alanın üstyapı çalışmalarını yürütmekteyiz. Şehrimizin güzelliğine yakışır bir şekilde cadde oluşturmak adına gerekli çalışmalar başlatıldı. Temel atma töreninde bizleri yalnız bırakmayan başta Sayın Valimiz Aziz Yıldırım olmak üzere herkese şükranlarımı sunarım. Bu meşakkatli süreçte bizleri anlayışla karşılayan çok değerli Muş halkına da anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu sürecin ardından inşallah vatandaşımız artık daha güzel yollardan, kaldırımlardan ve şehrin güzelliklerinden faydalanacaktır.” İfadelerini kullandı.
    İnsanların huzurlu edilmesinin şehrin mamur edilmesi ilkesi üzerine belediyecilik yaptıklarını söyleyen Başkan Asya, “Bu güne kadar hayata geçirdiğimiz projelerle insanlarımızın daha güzel ortamlar ve yaşanabilir bir Muş’ta zaman geçirmeleri amaçladık. Allah’a şükür hizmete giren tesislerimizde bu imkanı sağlamış bulunmaktayız. Yeni oluşturduğumuz yeşil alanlarımızda vatandaşlarımızın aileleriyle güzel zaman geçirdiklerini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.    Aynı şkekilde sosyal belediyecilik alanında hizmet vermeye başlayan bilgi evlerinde insanlarımızın bilabedel bilgiye ulaştıklarını görmek ve bu komplekslerimizden istifade ettiklerine şahit olmak bizleri ziyadesi ile memnun etmektedir. Bunlarla beraber hemen hemen şehrin her noktasında faaliyetlerimizin olduğu, şehrin kalkınmasına ve gelişimine katkı sunacak projelerimizin olduğunu bilmenizi isteriz. Görev sğüremizi içerisinde bu projelerimizin gerçekleştirilmesinde hep desteğini gördüğümüz başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, bakanlarımız, milletvekillerimiz ve kamu kurum amirlerimize şükranlarımızı arz ederiz. Bu vesile ile temel atma törenimizin ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
    Muş’un en büyük caddesi olan İstasyon Caddesinin yaklaşık 4 kilometre uzunluktaki refüj, aydınlatma direği, asfalt, kaldırımlarının ve büfelerin yenileceğini ifade etti. Şehrin bit bütün olarak değişeceğini hatırlatan Başkan Asya, “Proje bedelimiz 25 milyon 500 bin TL idi. Müteahhit firma tenzilatlı fiyatı ile 15 milyon 500 bin TL’ye ihaleyi aldı. Yer teslimi ile bugün projemizin başlangıcını gerçekleştiriyoruz. Proje ile birlikte; hem bulvarımızı, hem kaldırımlarımızı, hem yürüyüş parkurlarımızı, hem bisiklet yolumuzu, hem büfelerimizi bir bütün olarak bu şehrin kadim geçmişine yakışır bir proje olarak hayata geçireceğiz. Bu projenin tamamlanması ile şehrin silueti baştan sona değişecek ve kent modern bir görünüme kavuşacaktır.” İfadelerini kullandı.
     Son olarak konuşma kürsüsüne gelen Muş Valisi Aziz Yıldırım ise, bugün Atatürk Bulvarı ve İstasyon Caddesi ile çevre düzenlemesini hep birlikte yapacaklarını kaydetti. Çevre düzenlemesinin yapılabilmesi için ilk kazmanın bugün vurulacağını belirten Vali Yıldırım, “Aslan yatağından belli olur.’ denir. İnsan üzerindeki kıyafetle ilk defa görüldüğünde değerlendirilir ve şehirlerimiz oraya ilk defa gelenlerin gözüyle bir kıymet bulur. Bunun içinde genel kullanım alanlarının, kamuoyuna ait olan yerlerin, özel mülkiyette belki bunların içerisinde ama özelliklede özel mülkiyetin dışında kalan yerlerin mutlaka şehirlerimizde güzel olması, kullanılır olması, kullanışlı olması gerekir. Bunun içinde belki onlarca yıldan bu tarafa kullanılan bu cadde, bugünün anlayışıyla tekrar modernize ediliyor, tekrar daha güzel bir hale getiriliyor.
    Ben ilk Muş’a geldiğim zaman geçen yıl Temmuz ayının başındaydı. En çok dikkatimi çeken şey; vatandaşımızın bu cadde üzerinde gecenin belli bir saatine kadar bile devamlı geziyor, dolaşıyor olmasıydı, cıvıl cıvıl olmasıydı. Burada resimlerini görüyorsunuz hepiniz; inşallah bu düzenlemeyle tam olarak da uygulanacak, bu uygulamadan sonra öyle ümit ediyorum ki bu cadde üzerinde gezenlerin sayısı artacaktır. Bir yerde bir güzellik sağladığınızda, onun çevresinde yaşayan insanlarında hem gözü gönlü açılıyor, hem mülkü daha fazla para ediyor, hem oraya girip çıkmaktan, orada bulunmaktan daha büyük bir haz alıyor. İnşallah bu caddenin yapılması suretiyle de, sonrasında da Muş’ta olmaktan çok çok daha gurur duyacağız, çok daha memnun kalacağız dışarıdan gelen insanlara karşıda Muşumuzun bir vitrini olacak inşallah. Yalnız burada da bunu söylüyorum; hemen bir ikinci, üçüncü caddenin de aynı şekilde rekreasyon alanı olarak veya çevre düzenlemesi olarak, trafik düzenlemesi olarak tekrar hemen birden projesinin yapılmasını arzu ediyorum. Bunu istirham ediyorum. Tek bir caddeye bağlı kalmayalım.   Cumhuriyet Caddemiz var, Hürriyet Caddemiz veya kendilerinin uygun göreceği, vatandaşımızın daha çok gidip geldiğine inandığımız, daha çok kullanıldığına inandığımız, her hangi bir caddenin de tekrar bunun gibi, en az bunun kadar güzel bir şekilde yapılması için projesinin hazırlanmasını kendilerinden istirham ediyorum. Böylece Muş’a hizmet etmek, Muş’tan yaşayan insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak, zorluklarını ortadan kaldırmak, daha güzel bir çevrede yaşamalarını temin etmek, bizlerin boynunun borcudur. Kamu görevlisi ister atanmış olsun, ister seçilmiş olsun, netice itibariyle bu millete hizmet edecek olan, hizmete talip olan, hizmete aşık olan insanlardır. Bunun karşılığında da mutlaka bu hizmeti bulmayı arzu edecekler. Bunun içinde sayın başkanımıza sizlerin huzurunda da bu konuda istirhamımı hemen ilettim, inşallah bundan sonra daha güzel rekreasyon alanları, daha güzel caddeler, daha güzel sokaklar hep birlikte, yaşayacağımız alanlar oluşturmak içinde gayret sarf edeceğine inanıyorum. Lale Vadisi, Ahmed-i Xani Parkı, Kent      Meydanı, alt yapı ve üstyapı gibi ciddi projelere imza atan Belediye Başkanımız Feyat Asya’ya sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
     Yapılan konuşmaların ardından duaların edilmesi ve kurban kesimi ile birlikte iş makinesi ile ilk kazma vurularak üst yapı çalışmasına başlandı.


Oluşturulma Tarihi : 20.4.2018
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.