TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

      Muş Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya, başkanlığında gerçekleştirildi.
      2018 yılının yedinci ayı meclis toplantısı AK Parti ve DBP meclis üyelerinin katılımı ile yapıldı. Muş Belediyesi Ek hizmet binasında bulunan meclis salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlık yaptı.
Belediye meclis üyeleri ile tokalaştıktan sonra toplantıyı başlatan Başkan Asya, Haziran ayı içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
      Temmuz ayı meclis toplantısının hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Başkan Asya, “Çalışma sezonumuzu yoğun bir tempo ile verimli bir şekilde geçirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay yağışlardan dolayı çalışmalarımız biraz yavaşladı. Ay sonuna doğru yağışların da azalması ile projelerimiz normal işleyişinde devam etti. İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarımız sürüyor. Ekipler, şu anda Yeşilyurt Mahallesinde kazı ve döşeme çalışmalarını yapıyor. Çalışmaların tamamlandığı cadde ve sokakların üst yapısını yapıyoruz.    Bununla beraber İstasyon Caddesi üst yapı projesini de uygulamaya devam ediyoruz. Kaldırım ve yol sınırına giren işyerlerinin de yıkımlarına başladı. İnşallah modern ve güzel bir bulvar ortaya çıkacak” dedi.
        Başkan Asya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hemen hemen tüm mahallelerimizde çalışmalarımız bulunmakta. Yeni ve Zafer Mahallelerinde yapımına başladığımız Bilgi Evlerinin kaba inşaatı bitme aşamasına geldi. Kısa bir sürede tesisin tamamını inşa ederek çevre düzenlemesini yapacağız. Bu yılın sonuna kadar açılışlarını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Aynı şekilde fidanlık mevkiindeki Göletli Park projemiz devam ediyor. Kale Mahallesi’nde yapımına başladığımı Muş Kültür Evi inşaatında önemli bir mesafe kat edildi. Bununla beraber parkın çevresini Kale görünümlü ihata duvarı ile kapatıyoruz. Tarihi yapılarımızı korumak için başlattığımız Yıldızlı Han restorasyon projemizi son hız devam ediyor. Han’ın yanında bulunan İl  Emniyet Müdürlüğü’ne ait binayı yaptığımız protokol çerçevesinde yıkımı yapıldı. Eski Devlet  Hastanesi yerine uygulayacağımız Kent Meydanı projemizin çalışmaları devam ediyor. Meydan yapılacak alanın alt kısmına otopark yapıyoruz. Ekiplerimiz uzun bir süredir burada hafriyat çalışmaları yapmakta. Önemli tesislerimiz arasında bulunan Şehirlerarası Otobüs terminalinin inşası devam ediyor. Herhangi bir aksilik olmazsa önümüzdeki Ağustos ayında tesisimizi halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Yol ve kaldırım çalışmaları kapsamında kentin genelinde gerekli tespitlerimizi yaptık. Alt yapısını tamamladığımı tüm yolları yeniliyoruz.   Çalışmalarımızı başlattık. Hacılar Cami yanından Şehir mezarlığına giden 244. Sokağı genişleterek asfalt ve kaldırımlarını yaptık. Bu çalışmaları bir program dâhilinde tüm mahallelerimizde uygulayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Temmuz ayı meclis toplantısında alacağımız kararların özelde ilimize ve bölgemize genelde ülkemizin hayrına vesile olmasını diliyorum .”
       Başkan Asya’nın konuşmasının ardından meclise katılan vatandaşların talep ve önerileri dinlendi. Toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti.


Oluşturulma Tarihi : 2.7.2018
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.