HAYVAN BAKIMEVİ HALKIMIZIN HİZMETİNDE
HAYVAN BAKIMEVİ HALKIMIZIN HİZMETİNDE

HAYVAN BAKIMEVİ HALKIMIZIN HİZMETİNDE

              Muş-Bitlis Karayolu üzerinde yapılan sokak hayvanları barınağında çalışmalar sona erdi. Barınaktaki faaliyetleri yerinde inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, yetkililerden bilgi aldı.


             Muş Belediyesi, il merkezinde sayısı giderek artan sokak hayvanları ile ilgili sorunu çözüme kavuşturdu. Vatandaşların yaşayabileceği olumsuz durumların önüne geçilmesi amacıyla Muş Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan sokak hayvanları barınağı hizmete girdi. 2015 yılında çalışmaların başlatıldığı barınakta, 1 idari bina, 10 adet sokak hayvanı kulübesi ve 1 adet de güvenlik kulübesi bulunuyor. Mevsim şartlarından dolayı çevre düzenleme çalışmalarının bu yıl yapıldığı barınakta, sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacı karşılanıyor.

            Sokak hayvanlarının giderek artması ve bazı saldırı olayları dolayısıyla vatandaşların tedirgin olduğunu dile getiren Başkan Asya, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile birlikte ortak bir proje yaptıklarını, bunu da hayata geçirmenin mutluluğu içinde olduklarını ifade etti.

             Başkan Asya, “Şehrimizin eksikliklerinden birisi de sokak hayvanları için bir barınak olmamasıydı. Bu konuda vatandaşlarımızın şikâyetleri vardı. Sokak hayvanlarının şehrimizde başıboş gezmeleri vatandaşlarımıza ciddi manada rahatsızlık vermekteydi. Tabi bizim inanç ve yaşam biçimimize göre hayvan hakları da bir haktır ve hayvanlarımıza da itinalı bir şekilde davranmalıyız. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ile birlikte sokak hayvanlarımız için bir proje hazırladık. Projenin yüzde 40’ını Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın karşılaması ve yüzde 60’lık kısmının ise Belediyemiz tarafından karşılanması üzerine sokak hayvanları barınağımızın ihalesini yaptık.”

             Çalışmaların geçen yıl başladığını ve mevsim şartlarından dolayı çevre düzenlemesinin bu yıla sarktığını ifade eden Başkan Asya, barınağın tamamlanmasıyla Muş’un önemli bir sorunun ortadan kalktığını vurguladı. Barınakla ilgili sayısal bilgilendirmelerde bulunan Asya: “Toplamda 755 bin 200 lira maliyeti olan bu barınağımızın içerisinde 105 metrekarelik idari bina, 110 metrekarelik bir hayvan tedavisi için klinik, 10 adet hayvan barınakları ve 1 güvenlik kulübesi bulunmaktadır. Çevre düzenlemesini de tamamladığımız barınakta, sokaklardaki başıboş hayvanlar ekiplerimiz tarafından toplanmaya başlandı. Barınağa alınan bütün hayvanlar dezenfekte edilerek bakımları yapılıyor. Veteriner hekimlerimiz nezaretinde sağlık sorunu olan hayvanların ihtiyaçları karşılanıyor. Halkımıza söz verdiğimiz bir projeyi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Allah’ın izniyle tempomuzu arttırarak daha faydalı hizmetler sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Oluşturulma Tarihi : 2.6.2016
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.