AHMED’İ XANİ MESİRE ALANI
AHMED’İ XANİ MESİRE ALANI

AHMED’İ XANİ MESİRE ALANI

       Mesire alanımız da yaklaşık 12.650 m2 lik yeşil alan bulunmaktadır. Yeşil alan üzerinde Muş mevsim şartlarına uyumlu 6 çeşit çalı, 11 çeşit yapraklı-ibreli ağaç tasarlanıştır.
        Çim alan ve bitki örtüsü için otomatik sulama sistemi projesi hazırlatılmıştır. Su ihtiyacı mevcut sondaj ve yapay gölet de bulunacak sudan karşılanacaktır. Böylelikle gölet içerisindeki suyun devamlı temizliği sağlanacaktır. Proje yapım aşamasında Muş Belediyesi ve İl Kültür Müdürlüğü destekli başladı. İnşaat işleri öncelikli olarak düşünülmüş Kafeterya binası, amfi, wc-mescit bitirilmiştir. Devamında süs havuzu, dere yatağı ve yapay gölet alt yapı çalışmaları yapılmış ve betonu dökülmüştür.
         Mesire alanı yapım işinde kalan işler belirlenerek ihaleye çıkarılmıştır. İhale kapsamında 13 çeşit bitki alım ve dikimi, 12.650 m2 lik açık alana çim ekimi, süs havuzu-yapay gölet yapımı, 12.650 m2 lik çim alanın otomatik sulama sistemi, 2.700 m2 lik alana parke taşı döşemesi olarak gerekli veriler hazırlanmıştır.
 


Oluşturulma Tarihi : 14.3.2016
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.