ESKİ ERZURUM CADDESİNİN GENİŞLETİLMESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
ESKİ ERZURUM CADDESİNİN GENİŞLETİLMESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

ESKİ ERZURUM CADDESİNİN GENİŞLETİLMESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

             Muş Belediyesi yol çalışmaları konusunda faaliyetlerini sürdürüyor. Kış mevsimi dolayısıyla bir yandan karla mücadele çalışmalarını yürüten Muş Belediyesi, diğer yandan 2017 yılı çalışma sezonunun hazırlıklarını yapıyor. Eski Erzurum Caddesi üzerinde kapsamlı bir çalışma yapan belediye, mevsim şartlarından dolayı tamamlanamayan çalışmalar için şimdiden hazırlıklar yapıyor.
             

            Muş Hava Meydan Komutanlığı tarafından söz konusu arazinin etrafına yeni ihata duvarı örüldü. Muş Belediyesi mevcut ihata duvarı ile yenisi arasındaki atık parsellerin yola terk edilmesi için harekete geçti. Gerekli yazışmaların ardından yaklaşık 3 bin metrekarelin alanın yola terk edilmesi için protokol yapıldı. Protokol, Belediye Başkanı Feyat Asya ve askeri yetkililer tarafından imza altına alındı.

            Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Asya, memleket için hayırlı bir imza daha attıklarını ifade ederek, “Muş Belediyesi olarak, ilimizin kalkınmasını, gelişmesini sağlamak ve vatandaşlarımıza gerekli hizmeti sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Allah’a şükürler olsun ki görev süremiz içerisinde birçok kalıcı hizmeti halkımızla buluşturduk. Özellikle yol konusunda önemli mesafeler kat ettik. İlimiz her geçen gün biraz daha büyüyor. İmar planı kapsamında birçok bölgede yeni yollar hizmete açarken, dar yolların genişletilmesi için önemli çalışmalar yaptık. Bu yıl Eski Erzurum Caddesi üzerinde geniş kapsamlı bir çalışma başlattık. Söz konusu yolun Karşıyaka bağlantısını yaptık. Bununla beraber bu bölgede vatandaşlarımıza ait arazilerin kamulaştırmasını yaparak yola dahil ettik. Bu süre içerisinde Hava Meydan Komutanlığı’na ait arazinin çevresine yeni ihata duvarı örüldü. Eski ihata duvarı ile yenisi arasındaki parsellerin yola terk edilmesi için talepte bulunduk. Gerekli görüşmelerin ardından bugün bu protokolü imzaladık. Çalışma sezonumuzun başlaması ile bu parselleri yola dahil ederek genişletme çalışması başlatacağız. Kamu yararına olan bu talebimizi olumlu karşılayan Milli Savunma Bakanlığı ve Muş Hava Meydan Komutanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.


Oluşturulma Tarihi : 19.12.2016
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.