MUŞ BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
MUŞ BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

MUŞ BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

            Muş Belediyesi soğuk kış şartlarında barınma sıkıntısı yaşayan sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Hava sıcaklığının düşmesi ve yağışların artması nedeniyle sokak hayvanlarının imdadına Muş Belediyesi yetişiyor. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevinde görevli personeller rutin çalışmalarının yanı sıra gelen ihbarları anında değerlendiriyor. Yoğun kar yağışı sonrası karla mücadele konusunda seferber olan Muş Belediyesi, sokak hayvanlarının korunması ile ilgili aynı hassasiyeti gösteriyor. Ekipler; barınma, yiyecek ve su sıkıntısı yaşayan hayvanları tespit ederek bakımevine götürüyor. Burada rehabilite edilen hayvanlar havaların mevsim normallerine dönmesi ile doğaya salınıyor.


           Geçtiğimiz gün Soğucak köyü mevkiinden gelen ihbar üzerine olay yerine giden ekipler, kar kütleleri arasında kalan köpekleri kurtardı. Hayvan Bakımevine getirilen köpekler, gerekli tedavilerin ardından koruma altına alındı.

            Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, “Yoğun kar yağışı ile birlikte kent genelinde karla mücadele çalışmalarımızı başlattık. Bunun yanı sıra sorumluluk alanımızdaki diğer çalışmalarımızı da ihmal etmiyoruz. Soğuk hava ve aşırı yar yağışı sonrası sokak hayvanlarının korunması için harekete geçtik. Bu konuda aldığımız tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen ihbarları da değerlendiriyoruz. Barınma, yiyecek veya su sıkıntısı yaşayan sokak hayvanlarını hayvan bakımevine getirerek rehabilite ediyoruz” dedi.
 


Oluşturulma Tarihi : 19.12.2016
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.