BAŞKAN ASYA, VATANDAŞLARI UYARDI
BAŞKAN ASYA, VATANDAŞLARI UYARDI

BAŞKAN ASYA, VATANDAŞLARI UYARDI

               Muş Belediyesi ekipleri, kentte etkili kar yağışının ardından başlatılan karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gece gündüz çalışmalarını sürdüren ekipler kent genelindeki bütün yolları ulaşıma açarken trafik akışını rahatlatmak için toplanan kar kütlelerini şehir dışına taşımaya devam ediyor. Çalışmaların başladığı ilk günden itibaren ekiplerin başında bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş halkına en iyi hizmeti sunmak için gecesini gündüzüne katıyor.
Yaklaşık bir haftadır yoğun bir karla mücadele çalışması başlattıklarını belirten Başkan Asya, bugüne kadar herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığını ifade ederek, tehlike oluşturan buz sarkıtları ve çatılardaki kar kütlelerinin temizlenmesi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.
İtfaiye ekiplerinin tehlike arz eden binaların sarkıtlarını temizlediklerini dile getiren Başkan Asya, “Yaklaşık bir haftadır aralıksız karla mücadele çalışması yürütüyoruz. Kısa bir süre içerisinde ana ve yollarımızı ulaşıma açtık. Hemen akabinde kar taşıma çalışması başlattık. Ana yollardaki karın hemen hemen tamamını şehir dışına taşıdık. Ekiplerimiz ara yolların genişletilmesi için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu süre içerisinde şiddetli soğuklarda kenti etkisi altına aldı. Bir metreyi aşkın kar yağışının ardından çatılardaki sarkıtlarda tehlike oluşturmaya başladı. İstenmeyen kazaların yaşanmaması için vatandaşlarımızdan ev veya işyerlerinin çatılarının karını temizlemelerini rica ediyorum. Herhangi bir aksiliğin yaşanmaması için bu konuda duyarlı davranılması gerekir” dedi.


            Başkan Asya, “Uyarımız dikkate alınarak çatı karlarının temizlenmesi yapıldıktan sonra ekiplerimiz tekrar yollarda kar çalışması başlatacak. Özellikle vatandaşların sık sık kullandığı yollarda bu çalışmanın hemen yapılması gerekir. Buz sarkıtlarının ve kar kütlelerinin vatandaşlara herhangi bir zarar vermemesi için itfaiye ekiplerimiz de çalışmalarını sürdürüyor. Araç sahiplerinden de çatıları temizlenmeyen binaların önüne park etmemelerini rica ediyoruz.
 
               Herhangi bir kazanın yaşanmaması için vatandaşlarımızdan bu konuda destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.


Oluşturulma Tarihi : 19.12.2016
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.