“HASTALIK BİR EKSİKLİK DEĞİLDİR”
“HASTALIK BİR EKSİKLİK DEĞİLDİR”

“HASTALIK BİR EKSİKLİK DEĞİLDİR”

Kanser hastalarına yönelik düzenlenen bir programa katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, “Hastalık bir eksiklik değildir. Hastalığın da Allah’ın bir lütfu olduğuna inanıyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Feyat Asya, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. Muş Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Muş Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği tarafından gerçekleştirilen programda, Başkan Asya, hasta ve hasta yakınları ile yakından ilgilendi.
Programda bir konuşma yapan Başkan Feyat Asya, 2002 yılından önce kanser hastalığının bir felaket olarak görüldüğünü belirterek, AK Parti hükümetlerinin sağlık reformları ile bu konuda ciddi bir ilerleme kaydedildiğini söyledi.
       Başkan Asya konuşmasında, “2002 yılını Türkiye’de büyük bir değişimin ve dönüşümün yaşandığı bir milat olarak kabul ediyoruz. Sosyal devlet anlayışının gereği ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesi ile yola çıkan Cumhurbaşkanımızın önderliğinde kurulan AK Partimizin ve hükümetleri döneminde sağlık alanında çok başarılı yeniliklere imza atıldı. Vatandaşlarımız hak ettikleri hizmetleri bu sayede görmeye başladı. Kanser hastalığı daha önce bir felaket olarak görülürken bu gelişmelerin ardından tedavi edilebilir bir hastalık olarak kabul edildi. Bu yaşanılanların ardından bugün bu ortamda tedavi gören vatandaşlarımız bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz. Salona girerken eski bir mesai arkadaşımı gördüm. Geçen yıl bu hastalığa yakalanmıştı. Tedavisini görerek bu hastalığı yendiğini söylemesi beni inanılmaz mutlu etti” dedi.
     Başkan Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Eskiden hasta olmak ayrı, hastanın tedavisiyle uğraşmak ayrı bir dertti. Artık bu anlamda bir derneğimizin bünyesinde örgütlü olmanın ve devletin bütün hastalıklara olduğu gibi kanser hastalarına da ayrı bir tedavi süreci ile müdahil olmasının güzelliğini yaşıyoruz. Bu anlamda sizleri ve toplumun özellikle gençler konusunda da ayrı bir dernek kurmak suretiyle bilinçlendirme ve aslına uygun bir sivil toplum örgütü mensubiyetiyle bu hizmetleri yapan Salih kardeşime ayrıca şükranlarımı arz ediyorum. İlimizde göreve başladıktan sonra her alanda koordinasyonu tam anlamıyla yapan siyaseti, bürokrasiyi ve sivil toplum örgütleri ile birlikte meslek odalarımızın koordinesinde umduğumuz noktaya getirmesine vesile olan Sayın Valim Seddar Yavuz beyefendiye de huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum. Hastalık bir eksiklik değildir. Hastalığında Allah’ın bir lütfu olduğuna inanıyoruz.   

     Bizim inancımızda ölüm mutlaktır. Ancak her ölümünde hastalıktan olmayacağını biliyoruz. Bu vesile ile tedavisi devam eden bütün hastalarımıza cenabı Allah’tan hayırlı şifalar diliyorum. Muş Belediyesi olarak sizlerin birer paydaşı olduğumuzu belirtmek isterim. Sizler için ne yapılması gerekiyorsa her zaman emrinizdeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde her şeyin üstesinden gelebiliriz.”


Oluşturulma Tarihi : 4.2.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.