BAŞKAN ASYA’NIN BİTLİS ZİYARETİ
BAŞKAN ASYA’NIN BİTLİS ZİYARETİ

BAŞKAN ASYA’NIN BİTLİS ZİYARETİ

   Belediye Başkanı Feyat Asya, Bitlis’te çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Bitlis Eren Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Bitlis İl Afad Müdürlüğü’ne atanan Ali Fuat Balkan ve Bitlis İl Müftülüğü’ne atanan Mehmet Faysal Geylani’yi ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.
İlk olarak Bitlis İl Afad Müdürlüğü’nü ziyaret eden Başkan Asya, burada İl Müdürü Ali Fuat Balkan tarafından karşılandı. Daha önce Muş İl Afad Müdürlüğü’nde görev yapan Balkan’a yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Asya, “Bitlis İl Afad Müdürü olarak atanan hemşerimiz Ali Fuat Balkan’ın yeni görevinde hayırlı ve yararlı hizmetler yapacağına inancımız tamdır. Yıllarca Muş’ta başarılı hizmetlere imza atmıştır. Bu başarısının sonucunda bugün böyle bir makama layık görülmüştür. Kardeşimizin çok daha iyi yerlere gelmesi temennisiyle tekrar yeni görevinde başarılar dilerim” dedi.
   Başkan Asya’nın ziyaretiyle kendisini onurlandırdığını belirten Balkan, yeni görevinde sorumluluk bilinci ile hareket edeceğini ve Bitlis halkına faydalı hizmetler sunmayı hedeflediğini belirtti.
   Başkan Asya, Bitlis İl Afad Müdürlüğü ziyaretinin ardından Bitlis Eren Üniversitesi’ne geçti. Burada Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ile bir araya gelen Başkan Asya, yeni görevinde başarılar diledi. Prof. Dr. Yardım’ın Muş Alparslan Üniversitesi’nde (MŞÜ) ciddi emeklerinin olduğunu belirten Başkan Asya, “Uzun yıllar üniversitemizde çeşitli görevlerde bulunan hocamızın Muş’tan ayrılmasını bir kayıp görüyoruz. Ancak üniversitemizde attığı sağlam temellerin devam edeceğine inanıyoruz. Hocamızın Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğüne atanması bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Burada çok başarılı çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Hocamızla ilişkilerimiz devam edecek. Kendisine tekrar yeni görevinde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.
    Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Yardım, Muş’un kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, “5 yılı aşkın bir süre Muş Alparslan Üniversitesi’nde çeşitli görevlerde bulundum. Yeni kurulan üniversitemizin iyi bir konuma gelmesi için diğer arkadaşlarla beraber yoğun bir çaba gösterdik. Allah’a şükürler olsun çok iyi çalışmalar da yaptık. Bu başarıların devam edeceğine inancım tamdır. Şimdi de bize Bitlis Eren Üniversitesi’ne rektörlük görevi layık görüldü. Bu görevimde de Muş ile ortak projeler yapmayı hedefliyoruz. Sağlam temeller üzerine kurduğumuz ilişkilerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.
   Başkan Feyat Asya, üniversite ziyaretinin ardından Bitlis İl Müftülüğü’ne geçti. Burada İl Müftüsü Mehmet Faysal Geylani tarafından karşılanan Başkan Asya, yeni görevinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.


Oluşturulma Tarihi : 11.2.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.