ÇATILARINIZI TEMİZLEMEYİ İHMAL ETMEYİNİZ
ÇATILARINIZI TEMİZLEMEYİ İHMAL ETMEYİNİZ

ÇATILARINIZI TEMİZLEMEYİ İHMAL ETMEYİNİZ

    Belediye Başkanı Feyat Asya, havaların ısınması ile tehlike oluşturan çatı saçaklarındaki kar ve buz kütlelerinin temizlenmesi konusunda vatandaşları uyardı
    Muş Belediyesi ekipleri, Aralık ayından itibaren kentte etkili kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Feyat Asya, havaların ısınmasıyla eriyip tehlike oluşturan buz sarkıtları ve çatılardaki kar kütlelerinin temizlenmesi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.
    İtfaiye ekiplerinin tehlike arz eden binaların sarkıtlarını temizlediklerini dile getiren Başkan Asya, “Aralık ayından beri kent genelinde karla mücadele çalışması sürdürüyoruz. Bu süre içerisinde şiddetli soğuklarda kenti etkisi altına almıştı. Aşırı soğuklardan dolayı çatılardaki karlar tehlike oluşturmuyordu. Ancak bugünlerde havaların biraz ısınması ile çatılardaki karlar ve buzlar tehlike oluşturmaya başladı. İstenmeyen kazaların yaşanmaması için vatandaşlarımızdan ev veya işyerlerinin çatılarının karını temizlemelerini rica ediyorum. Herhangi bir aksiliğin yaşanmaması için bu konuda duyarlı davranılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.
     Vatandaşların yoğun olarak kullandığı caddelerde işyerleri bulunan esnaflara resmi yazı yazarak uyarılarda bulunduklarını kaydeden Başkan Asya, “Çatı sarkıtlarından dolayı kimsenin mağdur olmamasını istiyoruz. Belediye olarak hem resmi yazı ile hem de anonslarla uyarılarımızı yapıyoruz. 

   Uyarımız dikkate alınarak çatı karlarının temizlenmesi yapıldıktan sonra ekiplerimiz yollarda toplanan kar kütlelerini hemen yükleyip taşıyor. Özellikle vatandaşların sık sık kullandığı yollarda çatı temizlikleri hemen yapılması gerekir. Buz sarkıtlarının ve kar kütlelerinin vatandaşlara herhangi bir zarar vermemesi için itfaiye ekiplerimiz de çalışmalarını sürdürüyor. Araç sürücülerinden de çatıları temizlenmeyen binaların önüne park etmemelerini rica ediyoruz. Herhangi bir kazanın yaşanmaması için vatandaşlarımızdan bu konuda destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 


Oluşturulma Tarihi : 14.2.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.