2. KAR FESTİVALİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA YAPILDI
2. KAR FESTİVALİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA YAPILDI

2. KAR FESTİVALİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA YAPILDI

    Muş Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen 2. Muş Kar Festivali katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.
     2. Muş Kar Festivali büyük bir coşkuyla yapıldı. Muş Güzeldağ Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Festivale Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yüzlerce vatandaş katıldı.
     Paraşüt gösterisi, voleybol, kayak yarışması, canlı müzik, ve çeşitli stantların kurulması ile başlayan 2. Muş Kar Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Festival programının açılış konuşmasını yapan Gençlik Meclisi Başkanı Deniz Koçmen, tüm katılımcılara teşekkür etti. Festivalin kentin tanıtımına yönelik olduğunu dile getiren Koçmen, bunu geleneksel hale getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
    Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Feyat Asya, “Uzun bir süredir sıkıntısı ve cefasını çektiğimiz karın bugün bir festival havasında, güzel bir etkinlikle sefasını sürmek bizleri ziyadesi ile sevindirmiştir. Karın sevincini sizlerle birlikte yaşatan Allah’a sonsuz şükürler olsun. Halkımız sabahın erken saatlerinden beri kayak merkezini doldurdular. Dolayısıyla ikincisini gerçekleştirdiğimiz ve oldukça iyi bir rağbet gören festivalimizin geleneksel  hale getireceğiz” dedi.
   “Muş’un tanıtımı için ne gerekiyorsa yapıyoruz” diyen Başkan Feyat Asya, “Muş Belediyesi olarak alt yapı üst yapı çalışmalarımızın yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerdeki eksikliklerimizi gidermek ve ilimizi en iyi şekilde tanıtmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde  İstanbul TUYAP’ta düzenlenen EMITT fuarına Valiliğimiz, Üniversitemiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte katılarak ilimizin tanıtımını yaptık. Herkes tarafından rağbet gören standımızın birinci olması bizleri çok mutlu etmiştir. Bugün bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Aynı şekilde farklı tanıtım günlerinde de bu organizasyonları yaparak ilimizin görülmeye değer bir il olduğunu herkese gösteriyoruz. Kendi yerelimizde düzenlediğimiz bu tür etkinliklerle saklı kalan değerlerimizi gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz. Ülke genelinde içinde bulunduğumuz bu hassas dönemde ilimizin hep böyle güzel organizasyonlarla anılmasını amaçlıyoruz. Her zaman olduğu gibi bugün de huzurun, barışın ve güzelliğin egemen olduğu bir il olduğumuzu gösterdik. 35 aylık görev süremizin içinde yaptığımız başarılı hizmetlerin yanı sıra bu tür etkinliklerimiz de devam edecek. Kar festivalimizde emeği geçen herkese teşekkür eder, bizleri yalnız bırakmayan halkımıza sonsuz şükranlarımı sunarım. Dileğim ve temennim bugün buradaki huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzelliğin hep daim olmasıdır. İnşallah bu birliktelikle 16 Nisan tarihinde yapılacak referandumda da desteğimizi vererek gerekeni yapacağız” ifadelerini kullandı.
    Yapılan konuşmaların ardından kar festivaline katılan vatandaşlar, canlı müzik eşliğinde saatlerce halay çekti. Çeşitli oyunların oynandığı festivalde Muş Belediyesi tarafından, katılımcılara yemek ikramı yapıldı. Daha sonra Belediye Başkanı Feyat Asya, oyunlarda dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.


Oluşturulma Tarihi : 20.2.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.