“MESELE BU ÜLKENİN SALAHİYETİ İSE GERİSİ TEFERRUATTIR”
“MESELE BU ÜLKENİN SALAHİYETİ İSE GERİSİ TEFERRUATTIR”

“MESELE BU ÜLKENİN SALAHİYETİ İSE GERİSİ TEFERRUATTIR”

      Milli İstihdam Seferberliği programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, “Mesele memleketimizin ve ülkemizin salahiyeti ise gerisi teferruattır. Her türlü göreve hazır olduğumuzu özellikle belirtmek isterim” dedi.
     Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Valiliği ve Muş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen Milli İstihdam Seferberliği toplantısına katıldı. Programa, Vali Seddar Yavuz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emn Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, MUŞ TSO Başkanı Fatih Cengiz, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kurum amirleri ve çok sayıda işletmeci hazır bulundu.
     Başkan Asya, toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Ekonomi Şurası’nda iş dünyasına Milli İstihdam Seferberliği çağrısında bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu seferberliğin hayırlara vesile olması dileğiyle hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum.
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; memleketini ve ülkesini seven biri olarak kentin dinamiklerinin hazır bulunduğu bu tür toplantılarda alınacak kararlarda şahsım ve temsil ettiğim kurumum adına üzerime düşen her türlü göreve hazır olduğumu özellikle belirtmek isterim. 
    Mesele ilin ve ülkenin salahiyeti ise gerisi teferruattır. Bütün şer güçlerinin bir araya gelerek Türkiye’yi abluka altına aldığını ve ele geçirmek istediklerinin farkındayız. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü ile emellerine ulaşamayanlar bugün ekonomimizi tehdit ederek bunu hayata geçirmek istiyorlar.
    Ancak bu milletin vatanına olan sadakatinin hesabını yapamıyorlar. Dolayısıyla ülkenin geleceği ve ekonomisi için ne yapılması gerekiyorsa biz hazırız. Bu bizim boynumuzun borcudur. Kendi yerelimizde alacağımız kararlar, uygulayacağımız projeler ve işadamlarımıza vereceğimiz destekler bizi 2023 hedefine sorunsuz bir şekilde ulaştıracaktır.
İlimizin istihdam sorununu işadamlarımızın kararlı adımları ile ortadan kaldıracağımıza inanıyorum. Bu konuda hükümetimizin sunduğu teşvik paketleri son derece önemlidir. Bunların fırsata dönüştürülerek değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Yatırımcılarımızın önündeki tüm engelleri el birliği ile kaldırabiliriz. Üreten bir il konumuna geldiğimizde karşımızda hiçbir güç duramayacaktır. Her ilde yapılan bu tür çalışmaların ülke genelinde domino etkisi yaptığını düşünürsek Türkiye, Allah’ın izniyle her alanda sarsılmaz bir hale gelecektir.
    23 ili kapsayan cazibe merkezleri programının açıklanması ile ilimizin yatırıma müsait bir yer olduğunu söylemek ve yatırımcılara Muş’u anlatmak adına Sayın Valimizle birlikte İstanbul, İzmir ve Uşak’a gittik. 
    Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı paketi uygulanmaya başlayınca Valimizle, işadamlarımızla, il il dolaşarak Muş’un yatırım için son derece müsait bir il olduğunu ve güvenlik sorununu tamamen aştığını, yatırımcıları kucaklamak istediğini anlattık, anlatmaya da devam edeceğiz.
İstanbul, İzmir ve Uşak’ta görüşmelerimizin verimli geçtiğine inanıyorum. Yatırımcıların Muş’a gelmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Aynı şekilde bugün ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliğini ilimizde de başlatarak harekete geçireceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle toplantının düzenlenmesine öncülük eden Muş Valiliği’ne, toplantıya ev sahipliği yapan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür eder, milli istihdam seferberliğinin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.”


Oluşturulma Tarihi : 24.2.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.