KALDIRIM İŞGALİ HAK İHLALİDİR
KALDIRIM İŞGALİ HAK İHLALİDİR

KALDIRIM İŞGALİ HAK İHLALİDİR

              Zabıta ekipleri kaldırım işgalini önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent merkezindeki karın erimesi ile birlikte denetimlerine başlayan ekipler, uyarılara uymayan esnaflara cezai işlem uyguluyor. Şehrin İstasyon, Hal, Cumhuriyet caddeleri başta olmak üzere tüm esnafları dolaşan ekipler, kaldırımlarda bulunan eşyalar için işyeri sahiplerine gerekli uyarılar yaparak uygulamaya uymayan esnaflara cezai işlemde bulundu.

Kaldırım işgaline karşı yapılan uyarıların esnaflar tarafından dikkate alınması gerektiğini belirten Zabıta Müdürü Mehmet Göçmen, kaldırımları işgal eden esnafların yaya trafiğini engelleyerek vatandaşların alışveriş yapma olanağını ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Kaldırımları işgal eden esnafları uyardıklarını söyleyen Göçmen, uyarıları dikkate almayan esnaflara gerekli cezai işlemi uyguladıklarını belirtti.

 

              Göçmen, kaldırım işgaline karşı alınan şikâyetler doğrultusunda sıkı bir denetim uygulayacaklarını ifade ederek, bu konuda esnafların duyarlı davranması gerektiğini kaydetti. Kaldırımların yaya geçişi için kullanılması gerektiğini ve işgale izin vermeyeceklerini dile getiren Göçmen, “İşgal konusunda yoğun şikâyetler alıyoruz. Alışveriş eden vatandaşların kaldırımları kullanması gerekirken, işgal yüzünden yol ortasından yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da insanları her acıdan hem sıkıntıya sokuyor hem de hayatını tehlikeye atıyor. Bu konuda gerekli uyarıları yaptık, esnaflarımızın kaldırımları işgal etmeyerek bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Uyarılarımızı dikkate almayan esnaflarımıza ceza kesiyoruz” diye konuştu.
 

              Eşyaların işyerleri dışına konulmaması gerektiğini söyleyen Zabıta Müdürü Göçmen, kaldırım işgalinin hak ihlali olduğunu ifade etti.

 


Oluşturulma Tarihi : 23.2.2016
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.