BAŞKAN FEYAT ASYA: “KİMSESİZ DEĞİLSİNİZ”
BAŞKAN FEYAT ASYA: “KİMSESİZ DEĞİLSİNİZ”

BAŞKAN FEYAT ASYA: “KİMSESİZ DEĞİLSİNİZ”

    2 engelli çocuğu bulunan aileyi ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Muş Belediyesi olarak şehrin imarı ve inşasının yanı sıra sorunu ve sıkıntısı olan tüm vatandaşların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
     Belediye Başkanı Feyat Asya, Karşıyaka Mahallesi’nde bir aileyi ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi. Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz’ın da bulunduğu ziyarette Başkan Asya, aile bireyleri ile bir süre sohbet ederek taleplerini değerlendirdi. Ailede 2 çocuğun engelli 1 çocuğun da hasta olduğunu öğrenen Başkan Feyat Asya, kendileri için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti.
    Geçtiğimiz yıl Muş Belediyesi tarafından Karşıyaka’da yapılan çalışmalar sırasında ailenin bedensel engelli çocuğu Yunus Karadağ ile tanıştıklarını anımsatan Başkan Asya, o zamanda kendisine mahallede rahat gezebileceği şekilde yollar yapacaklarının sözünü verdiğini ve bunu gerçekleştirmiş olmanın sevincini yaşadığını belirtti.
    Başkan Asya, “Yol, su, kanalizasyon, imar, park bahçe gibi asli görevlerimizin yanı sıra vatandaşlarımızın evlerini ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüm buluyoruz.  Bugün de Bedensel Engelliler Derneğimizin Başkanı Bedri Korkmaz’ın tavsiyesi üzerine bu ailemizi ziyaret ettik. Fedakar bir annenin 2 engelli ve 1 hasta çocuğu ile hayat mücadelesi verdiğine şahit olduk. Ailenin bazı sıkıntılarının olduğunu tespit ettik. Bizlerden beklentilerini not alarak ilgili arkadaşlara yönlendirdik. Allah’ın izniyle bu konumda olan ailelerimizle görüşmelerimizi ihmal etmeyeceğiz. Aile bireylerinden Yunus ile geçen yıl tanışmıştık.  

     Karşıyaka’da yaptığımız çalışmalar sırasında kendisine mahallede rahatça gezebileceği şekilde yollar yapacağını söz verdik. Allah’a şükür bu kardeşimize verdiğimiz sözü tuttuk. İnşallah daha iyi şartlarda günlük aktivitesini yapabileceği imkanlar sağlayacağız. Hayat mücadelesi zor olan vatandaşlarımız, kimsesiz olduklarını düşünmesinler. Bizler her zaman onların yanındayız ve olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
     Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz da, “Dernek olarak il genelindeki engelli aileleri ile yakından ilgileniyoruz. Belirli aralıklarla kendilerini ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz. Yetkililerle bu taleplerin çözümü için görüşüyoruz. Belediye Başkanımızla birlikte bu ailemizi ziyaret ettik. Başkanımız ailenin taleplerini değerlendirdi. Her zaman yanımızda olan ve bizlerden desteğini hiç esirgemeyen Belediye Başkanımıza tüm engelliler adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
     Başkan Asya’nın evlerini ziyaret etmesinden mutluluk duyduklarını belirten Zümrete Karadağ isimli anne, “Ben, Başkan beyle nasıl görüşeceğimi düşünürken onun evimize kadar gelmesi bizi çok mutlu etti. Bazı sıkıntılarımızı kendisine ilettik. Sağolsun kendisi hemen ilgileneceğini söyledi. Allah bu tür idarecileri başımızdan eksik etmesin. Allah yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.
 
 


Oluşturulma Tarihi : 10.3.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.