BAŞKAN ASYA, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN ASYA, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ASYA, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

    Belediye Başkanı Feyat Asya, merkez mahalle muhtarları ile bir araya gelerek çalışmalarla ilgili kendilerini bilgilendirdi.
    Göreve geldiği günden beri istişare geleneğini ihmal etmeyen Belediye Başkanı Feyat Asya, bu doğrultuda toplantılarını sürdürüyor. Her ay düzenli olarak muhtarlarla istişare eden Başkan Asya, kentin gelişip güzelleşmesi için yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunmaya devam ediyor.
    Engelliler Parkı’nda düzenlenen istişare toplantısına, Başkan Feyat Asya, seçimleri henüz tamamlanan ve merkeze dahil edilenlerle birlikte 15 mahalle muhtarı ve birim amirleri katıldı.
   “YENİ MUHTARLARIMIZA GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLERİM”
  Konuşmasına yeni muhtarları tebrik ederek başlayan Başkan Asya, “Belediye Meclisimizin aldığı karar doğrultusunda mevcut mahallelerimizin sınırları içerisinden 3 yeni mahalle daha kurduk.  

   Geçtiğimiz Pazar günü Karşıyaka, 15 Temmuz ve Yeni Mahalle olarak adlandırdığımız mahallelerimizde seçimler yapıldı. Seçimin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim. Bu seçimlerde muhtar olamaya hak kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Yeni görevlerinde muvaffak olmalarını diliyorum. Aynı şekilde köy statüsünde olan Sütlüce’yi de mücavir alanımıza alarak mahalle konumuna getirdik. Toplamda 15 merkez mahalle muhtarımızla her zaman olduğu gibi el ele vererek bu memlekete hizmet sunacağız” dedi.
     “BUGÜNE KADAR CİDDİ MESAFE KAT ETTİK”
  Muhtarların fikirlerini her zaman önemsediklerini kaydeden Başkan Asya, “Göreve başlar başlamaz gelenek haline getirdiğimi istişare toplantılarımızı sürdürmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugüne kadar aldığımız kararları, yaptığımız hizmetleri bu anlayışla sürdürmenin gayretinde olduk. Buna rağmen şehrimizin sorunlarının yüzde yüzünü çözüme kavuşturduğumuzu iddia etmedik. Ancak, Allah’ta şahit hizmet yolunda ciddi mesafeler kat ettik. Bunu sizlerle birlikte yaptık. Sizler bunu en iyi bilenlersiniz. Allah’ın izniyle biz aynı kararlılıkla halkımıza hizmetkarlık etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
    “AŞIRI KAR YAĞIŞINA RAĞMEN BAŞARILI BİR ÇALIŞMA YAPTIK”
  Bu yıl kış mevsimini yoğun kar yağışlı ve şiddetli soğuk olarak geçirdiklerini ifade eden Başkan Asya, “Bu yıl çok çetin bir kış mevsimi geçirdik. Buna bağlı olarak aralıksız bir karla mücadele çalışması yaptık. Tüm olumsuzluklara rağmen başarılı bir çalışma ortaya koyduğumuza inanıyorum.  O süre içerisinde sizlerle sürekli irtibat halinde olduk ve mahallelerimizde sizleri de çalışmalarımıza dahil ederek halkımıza hizmet ettik. Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde de kış mevsiminin tahribatları gün yüzüne çıkmaya başladı. Yollarımızın ve kaldırımlarımızın kötü bir hale geldiğini bizlerde görüyoruz. Mevsim şartlarından dolayı bu tür olumsuzluklara maruz kalabiliyoruz. Çalışma koşullarının elverişli duruma gelmesi ile bozuk yol ve kaldırımlarımızın onarımlarını yapmaya başlayacağız” diye konuştu.
    “MUŞ’UN YÜZYILLIK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”
  Alt yapı projesinin bu yıl başlayacağına dikkat çeken Başkan Asya, “Malumunuz bu yıl büyük projemizi başlatıyoruz. Uzun bir çalışmadan sonra alt yapı projemizin tüm evrak işlerini tamamladık. Yıllardır muzdaripi olduğumuz içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon şebekelerimizin tamamını yenileyeceğiz. Yüklenici firma ile işyeri teslim protokolü yapıldı. Önümüzdeki günlerde ilk kazmayı vurarak Muş’un yüzyıllık sorununu, Allah’ın izniyle ortadan kaldıracağız. Tabi bu çalışmaya başladığımızda da belki halkımız bizden rahatsız olacaktır. Çünkü ilimizin her tarafında kazı çalışmaları yapılacak. Bazen toz, duman ulaşım gibi sıkıntılarla karşılaşabileceğiz. Mahalle sakinleriniz sizleri de eleştirebilir. Her nimetin bir külfeti vardır. Bu çalışmamızla şebekelerimiz yenilenecek. Yer altındaki tesisatlarımızın bir haritası olacak. Halkımızın sağlık bir yaşam sürmesini sağlamış olacağız. Dolayısıyla sizlerden ricam bu süreçte vatandaşların duyarlılığını sağlamak noktasında bizlere destek verin. Zorluklara katlanarak Muş’un bu büyük sorununu ortadan kaldıralım. Yapılan hizmetin görünmemesine rağmen çok büyük bir hizmettir. Allah’ın izniyle diğer projelerimizde olduğu gibi bunu da en iyi şekilde yaparak halkımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.
    “GEÇEN YIL 28 MİLYON TL İHALELİ YATIRIMIMIZ OLDU”
   Geçen yıl yapılan çalışmalarla yatırımcı bir belediye konuma geldiklerini ifade eden Başkan Asya, “İlk göreve geldiğimizde mevcut giderlerimizi karşılayabildiğimizde kendimizi mutlu hissediyorduk. Ancak daha sonra başlattığımız çalışmalarla kendi döngümüzün dışına çıkarak yatırıma yöneldik.Geçen yıl yaklaşık 28 milyon TL ihaleli yatırımımız oldu. Bu Muş Belediyesi için rekor bir rakamdır. Karni Deresi’nin rekreasyonu, Bilgi Evleri Projesi, Şehirler arası Terminal projesi, Hükümet Konağının restorasyonu, yol ve kaldırımların yapılması bu tutarın içindedir. Karşıyaka  Mahallemizi resmen yeniden inşa ettik. Tüm alt ve üst yapı çalışmalarını yaparak halkımızın  hizmetine sunduk. Aynı şekilde taşo bölgesinde ciddi çalışmalar yaptık. Şu an bir cenaze kaldırıldığında o bölgede araçların ve insanların sorunsuz bir şekilde gidiş gelişlerini yapmaları bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Bunları çok daha iyi bir seviyeye getirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
     “YENİ YAŞAM ALANLARI İLE MUŞ’U GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”
   Konuşmasında yeni imar alanlarına değinen Başkan Asya, “Bayraklı tepe bölgesinin imara açılması için uzun bir süre üzerinde çalıştık. Allah’a şükür bu çalışmamızın da sonuna geldik. Burada 30 bini aşkın bir nüfusun yaşabileceği yeni bir alanı imara açıyoruz. Selçuklu mimarisine uygun yapıların yapılacağı şekilde planlamalar yapıyoruz. Bu yıldan söz konusu bölgenin yollarını açarak gerekli alt yapı hazırlıklarımızı başlatacağız. Aynı şekilde mücavir alana dahil edilen Sütlüce köyümüzün de imarını yaparak belediye hizmetlerinde en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayacağız. Bunun yanı sıra Zafer Mahallesindeki sarı blokların yerini modern bir yaşam merkezi haline getirmek için çalışmalar yaptık. İmar komisyonumuz, teknik ekiplerimiz, mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimizle istişare ederek orada sosyal donatı alanları fazla kat yüksekliği sekiz katla sınırlı kalacak şekilde modern yapıların inşa edilebileceği bir merkez oluşturmak için karar aldık. Allah’ın izniyle oradaki sorunu da bu projemizle ortadan kaldırmış olacağız” ifadelerini kullandı.
    Başbakan Binali Yıldırım’ın 5 Mart tarihinde Muş’ta gerçekleştirdiği mitinge değinen Başkan Asya, “O gün yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen sonuç olarak coşkulu bir gün geçirdik. Halkımızın büyük fedakarlığı günlerce konuşuldu. Taleplerimizi dile getirdik. Başbakanımızın ve beraberindeki heyetin memnuniyeti bizleri onurlandırmıştır. Bu vesile ile tüm halkımıza bir kez daha teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Son olarak 16 Nisan’da yapılacak referandumdan çıkacak ‘Evet’ oyunun bu ülkenin geleceğinin sağlam temeller üzerine atılmasına vesile olacağını bilmenizi isterim. Bu siyasi bir tercih değil. Bu bir ülkenin yönetiminin iyi bir seviyeye getirilmesinin ilk adımıdır. Bu referandum bizim için yeni bir kimlik ve yeni duruştur. Dolayısıyla kendi yerelimizde en iyi cevabı vermemiz gerekir. Bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz” diye konuştu.
    Başkan Asya konuşmasının ardından muhtarların sorun ve taleplerini değerlendirdi. Toplantının sonunda Başkan Asya, muhtarların günlük iş ve işlemlerini yapabilmeleri için kendilerine diz üstü bilgisayar hediye etti.


Oluşturulma Tarihi : 14.3.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.