BAŞKAN ASYA, 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ SEMPOZYUMU’NA KATILDI
BAŞKAN ASYA, 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ SEMPOZYUMU’NA KATILDI

BAŞKAN ASYA, 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ SEMPOZYUMU’NA KATILDI

    Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi’nde (MŞÜ) gerçekleştirilen 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye Sempozyumu’na katıldı.
    Türkiye ve farklı ülkelerden 200 bilim adamının katılımıyla gerçekleştirilen ve 2 gün boyunca devam edecek olan sempozyumun açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Feyat Asya, şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz akşamı, bu topraklarda yaşayanlar olarak, el ele verdik, gönül gönüle verdik ve hep beraber bir tarih yazdık. Bizleri muvaffak eden Allah’a binlerce şükürler olsun 15 Temmuz akşamı, bu toprakların tarihini, bu toprakların yiğit ve yürekli halkı yeniden yazdı. Her on yılda bir, ruhunu şeytana satmış uğursuz ve onursuz darbecilerin hakaretlerine, işkencelerine, cinayetlerine ve zulümlerine maruz kalan halkımızın onurlu ve yürekli evlatları olarak, imansız ve izansız cuntacılara geçit vermedik. Milletimiz, korkusuzca zorbalara, alçaklara, kalleşlere karşı dimdik durarak direndi. Onların o kirli emellerine ulaşmalarına imkan ve fırsat vermedi. 15 Temmuzda el ele, gönül gönüle, eşi ve benzeri görülmemiş büyük bir kardeşlik ve dayanışma ruhu içinde, topraklarımızı küresel çıkar çetelerine ve onların beyinsiz yerli işbirlikçilerine teslim etmedik. Darbelerden epeyce canı yanmış bir halkın çocukları olarak haklarımıza, irademize, tercihlerimize, geleceğimize ve onurumuza sahip çıktık. İşbirlikçi, paralelci, cuntacı zalimleri birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla bozguna uğrattık. Adil ve aydınlık bir gelecek adına umutlarımızı tazeledik. Kardeşliğimiz daim olur inşallah.
    Gözü dönmüş bir çetenin tanklarına, tüfeklerine, hain saldırılarına ve baskınlarına boyun eğmeyerek ülkemiz üzerinde, bölgemiz üzerinde yürütülen şeytani hesapları ve kirli planları yerle bir ettik. Topraklarımız üzerinden alçakca uçuşlar yaparak bize göz dağı vermek isteyen alçaklara bu millet haddini bildirdi. Kendi yerelimizde de vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımızın çağrısından önce milli iradesine sahip çıkmak için sokaklara çıkarak tepkisini ortaya koymuştur. Aynı şekilde bu yürekli halk 27 gün boyunca ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta da sokakları boş bırakmayarak adeta dünyaya meydan okumuştur. 
    15 Temmuz sürecinde bütün dünyanın gözü bizdeydi. İnanın dünyanın bütün mazlum halkları bize gıpta ile baktı, bize özendi ve bize imrendi. Bu azmimiz, bu kararlılığımız, bu fedakarlığımız, bu vefakarlığımız bütün bir insanlık alemine örnek oldu. Bütün dünya mazlumlarına ilham kaynağı oldu.
    Şairler bu milletin 15 Temmuz’daki destansı kahramanlığından ilham alarak şiir yazıyorlar. Ozanlar halkımızın yiğitliğinden ilham alarak türküler yakıyorlar. Ve elbette ki tarih bu onurlu direnişi asla unutmayacak.
    Milletimiz sayesinde bütün ihanet çetelerinin ve şer şebekelerinin hevesleri kursağında kaldı. Artık bütün dünya biliyor ki, bu can bu tenden çıkmadıkça, bu topraklar küresel efendilerin işgal coğrafyası olmayacak.
    15 Temmuz sadece devlete, devletin kolluk kuvvetlerine, onun anayasal düzenine yönelik bir saldırı değildi. 15 Temmuz aynı zamanda Ülke olarak sahip olduğumuz tüm maddi ve manevi değerlerimize, imkânlarımıza, hayallerimize, geleceğimize yönelik çok amaçlı, çok planlı, çok yönlü sinsi bir saldırıydı.
    Bizi üzen, bizi candan vuran, bizi yürekten yaralayan şey, bu bozguncuların, bu hainlerin, bu küresel işgal senaryosunun taşeronlarının dindar görünümlü olması, din kisvesine bürünmüş olmasıydı.
    Bu nasıl bir acımasızlık, bu nasıl bir vahşet, bu nasıl bir kin ve ihtiras, bu nasıl bir gözü dönmüşlüktü. Bütün bir coğrafyayı üzülmeden, çekinmeden ateşe atmayı planlayan bu şebeke dindarlıkla uzaktan yakından ilgisi olmadı.
    Siyasetin, askeriyenin, güvenliğin, yargının en küçük birimlerine kadar sızmış, devleti ve toplumu tepeden tırnağa çepeçevre kuşatmış yalancı ve yabancı bir yapıyla karşı karşıya kaldık. Bu yapıyla başa çıkabilmek için cesaretli, kararlı ve iradeli olduk, olmaya devam edeceğiz. Bu tür yapılara karşı asla zaafa düşmemeliyiz. Onları hafife almamalıyız. Aksi takdirde çok pahalı bedeller ödemek zorunda kalabiliriz. Yeniden kurulan bir dünyada Ortadoğunun kadim halkları olarak irademizin emperyalizmin, siyonizmin güdümüne girmesine izin vermemeliyiz. Yeniden varoluş öykümüzü bu kirli ve kanlı kalemlerin yazmasına rıza göstermemeliyiz.
    Bu sürecin ardından yaygınlaşan karalamalara fırsat vermemeliyiz. Özellikle bugünlerde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e yönelik yapılan kara propagandalar kabul edilemez. Kendisini İslam dinine adamış Allah’ın ayeti ve Peygamberimizin sünnetini yaygınlaştırmak için hizmet eden bir din adamımızın hedef tahtasına koyulması çok manidardır. 

    Hurafecilere geçit vermeyen hocamıza oynanan kirli oyunun amacına ulaşmayacağına inancımız tamdır. Hak yolunda olanların hep muzaffer olduğuna şahit olduk.
    Nasıl ki 15 Temmuzda irademize sahip çıktıysak, bundan böyle de gerektiğinde bedel ödeyerek irademize sahip çıkalım. Adil ve özgür bir dünyanın kurulması adına her zaman, her yerde ve her şekilde hazır olalım.
    Zalimler için, caniler için, cuntacı ve darbeciler için yaşasın cehennem.
Allah bir daha bize 15 Temmuzları yaşatmasın. Allah bu millete zeval vermesin.
Allah, irademizi ve topraklarımızı darbecilere karşı korurken şehit olan vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize rahmet eylesin. Yaralananlara acil şifalar versin. Bir daha milletimize ve milli iradeye namluları doğrultmak isteyen, tankla, topla, mermiyle, bombayla, uçakla saldırmak isteyen bedbahtlara, güdümlü hainlere, alçaklara asla fırsat vermesin.”
    Yapılan konuşmaların ardından açılış töreni sona ererken sempozyum eş zamanlı 6 oturumla 2 gün boyunca devam edecek. Başkan Asya, açılış programının ardından TRT Kurdi’ye sempozyum ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Oluşturulma Tarihi : 25.5.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.