BAŞKAN ASYA VE REKTÖR POLAT ÇOCUKLAR İÇİN BİR İLKE İMZA ATTI
BAŞKAN ASYA VE REKTÖR POLAT ÇOCUKLAR İÇİN BİR İLKE İMZA ATTI

BAŞKAN ASYA VE REKTÖR POLAT ÇOCUKLAR İÇİN BİR İLKE İMZA ATTI

    Muş Belediye Başkanlığı ile Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) arasında çeşitli alanlarda çocukların eğitim alacağı yaz kursları protokolü imzalandı.
    Belediye Başkanı Feyat Asya ve Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat bu yaz şehirde 7-14 yaş arası çocuklar için ilk defa uygulamaya konulacak Yaz Kursları için yapılan hazırlıkları değerlendirmek ve protokol imzalamak üzere bir araya geldi.  

    Rektörlük makamında yapılan görüşmeye Muş Alparslan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fırat Kurt ve kursların yürütülmesinden sorumlu öğretim elemanı Abdullah Çelik de katıldı.
    Protokol öncesi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş’a hizmet yolunda kamu kurumlarla uyum ve işbirliği içinde hareket ettiklerini ifade ederek, şehrin imarı ve inşasının yanı sıra eğitim alanında da gelişimine katkı sunabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
    Üniversite ile varılan mutabakat çerçevesinde yaz aylarında yapılacak kurslara belediyenin destek vereceğini belirten Başkan Feyat Asya, Üniversite ile daha önce pek çok ortak çalışmaya imza attıklarını, süreç içerisinde bundan sonraki faaliyetlerinde de üniversiteye destek vermekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.
    Belediye ile üniversitenin pek çok etkinlikte bir araya geldiğinin altını çizen Rektör Fethi Ahmet Polat, bunun en son örneğinin “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye” başlıklı sempozyum olduğunu dile getirdi.
    Çocukların ve gençlerin eğitimine katkı sunacak projeler üreterek hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Rektör Polat, eğitimli bir neslin yaygınlaşması için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladı. 
    Muş Alparslan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fırat Kurt, Üniversite ve Belediye işbirliği ile hazırlanan yaz kursları hakkında şunları söyledi:
    “Her geçen gün gelişen teknolojiye bağlı olarak sosyal ve ekonomik yapının birçok yapıtaşı değişmektedir. Bu değişimin karşısında toplumdaki her bir bireyin değişime ayak uydurması ise sadece ve sadece daha fazla bilgi sahibi olması ile mümkündür. Üniversiteler, yapı ve kuruluşları itibariyle gelişimin ve değişimin itici gücüdürler ve bulundukları topluma eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri ile hizmet etmektedirler. MŞÜ bünyesinde kurulmuş olan Sürekli Eğitim Merkezi bu bağlamda gerek örgün öğretime dâhil olan gerekse bunun dışında kalan bireylerin ihtiyaç duydukları ve duyabilecekleri eğitim faaliyetini vermek üzere kurulmuştur.
    Bilindiği gibi ilimiz senelerce hak ettiği eğitim, öğretim, kültürel ve sosyal faaliyetlerden yeterince yararlanamamıştır. Muş Alparslan Üniversitesinin ilimizde kurulması sonucu bu olumsuz durum ortadan kalkmaya başlamıştır. Bu olumlu değişimin bir başka adımı olarak MŞÜ-SEM ve Muş Belediyesi işbirliği ile 7-14 yaş gurubu arasındaki çocuklarımızın yaz tatilini daha etkin ve eğlenceli geçirmeleri için bir “yaz programı” hazırlamış durumdayız. ‘Haydi Çocuklar Kampüse’ adlı programa katılacak olan çocuklarımız yüzme kursu, İngilizce eğitimi, Kur’an-ı Kerim, İslam Tarihi derslerinin yanı sıra futbol, basketbol, tekerlik kayak, karate, güreş, badminton ve voleybol gibi herhangi bir spor etkinliğinden mütevazi bir ücret karşılığında yararlanabilecekler. Öğrenciler belediye tarafından temin edilen araçlarla kampüse taşınacaklar ve kurslar esnasında öğle yemeklerini kampüs yemekhanesinde yiyecekler.”
    Yaz kursunda 8 farklı spor branşında alanında ulusal başarıya sahip eğitmenler eşliğinde yapılacak kurslar haftanın 4 günü, saat 10.00-15.00 arasında gerçekleştirilecek. Kurs süresince MŞÜ kampüsünde bulunan olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, halı saha ve inşaatı bitmek üzere olan kampüs camii çocukların hizmetinde olacak.
    Kur’an-ı Kerim ve İslam Tarihi kursları kampüs camiinde öğretim elemanları tarafından verilecek. İngilizce konuşma eğitimi ise alanında deneyimli hocalar tarafından üniversite dersliklerinde verilecek.


Oluşturulma Tarihi : 1.6.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.