BAŞKAN ASYA’DAN BAKAN SOYLU’YA HEMŞEHRİLİK BERATI
BAŞKAN ASYA’DAN BAKAN SOYLU’YA HEMŞEHRİLİK BERATI

BAŞKAN ASYA’DAN BAKAN SOYLU’YA HEMŞEHRİLİK BERATI

    Belediye Başkanı Feyat Asya, çeşitli programlara katılmak üzere Muş’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’ verdi.
    Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Muş’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Muş Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ sloganıyla gerçekleştirilen iftar programında birçok yetim çocuk koruyucu aileleri ile katıldı.
    İftar programının hediye takdimi bölümünde söz alan Belediye Başkanı Feyat Asya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Muş’a verdiği desteklerden dolayı kendisini hemşehri olarak belgelemek istediklerini ifade etti.
    Başkan Asya konuşmasında, ‘Sayın Bakanımız hem Çalışma ve Sosyal Bakanlığı görevinde hem de İçişleri Bakanlığı’ndaki görevinde ilk ziyaretlerini ilimize yaparak bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Aynı şekilde Çalışma ve Sosyal Bakanlık görevinde iken Sayın Bakanımızda SGK’ya olan borcumuz ile ilgili bir talebimiz olmuştu. Tekel depolarında bulunan bir arsamızın takası karşılığında Belediyemize ağır bir külfet olan SGK borcumuzun kapatılmasını kendisine arz etmiştik. Talebimizi hemen değerlendirerek bizi büyük bir yükten kurtaran Bakanımıza minnettarlığımızın ifadesi olarak  Belediye Meclisimizin aldığı kararla kendisine ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’ vermek istedik. Bizlere verdiği desteklerle biz kendisini zaten bir Muşlu olarak görüyoruz. Bunun nişanesi olarak bu belgeyi kendisine takdim ediyoruz. Her zaman bizlerin ve ilimizin yanında olduğu için kendisine minnet borçluyuz. Bugün de ilimize gelerek bizleri şereflendirmiştir. Hizmetkarlık yolunda onunla aynı safta yer aldığımız için kendimizi şanslı hissediyoruz. Tüm Muşlu hemşehrilerim adına tekrar kendisine teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.
    Bakan Soylu da ilk defa kendisine hemşehrilik beratı verildiğini söyleyerek memnuniyetini dile getirdi. Hemşehrlik beratının yükünün ağır olduğunu, bugüne kadar böyle bir şeyi kabul etmediğini de kaydeden Bakan Soylu, ancak Muş’un kadim medeniyetlere ev sahipliği yaptığını ve Anadolu’nun kapılarının dünya açıldığı il olduğu için bundan gurur duyduğunu sözlerine ekledi. Bakan Soylu, Başkan Asya’ya hem berat için hem de başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.


Oluşturulma Tarihi : 12.6.2017
ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.